понеділок, 4 грудня 2017 р.

Про корисні бактерії

  Сукупність бактерій, що населяють людський організм, має загальну назву – мікробіота. У нормальній, здоровій мікрофлорі людини налічується кілька мільйонів бактерій. Кожна з них відіграє важливу роль для нормального функціонування людського тіла. При відсутності якого-небудь виду корисних бактерій людина починає хворіти, порушується робота шлунково-кишкового тракту, дихальних шляхів. Корисні бактерії для людини концентруються на шкірі, в кишечнику, на слизових оболонках тіла. Кількість мікроорганізмів регулюється за допомогою імунної системи.

      У нормі, тіло людини містить як корисну, так і патогенну мікрофлору. Бактерія буває корисна і патогенна. Корисних бактерій набагато більше. Вони становлять 99% від загальної кількості мікроорганізмів. При такому положенні дотримується необхідний баланс. 
   Біфідобактерії грають важливу роль в житті дитини, так як саме вони відповідають за наявність алергічної реакції на будь-які харчові продукти. Крім того вони надають антиоксидантну дію, запобігають розвитку пухлин.
    Лактобактерії беруть участь в утворенні молочної кислоти, лизоцина, бактеріоцинів. Це відмінна допомога імунній системі. Якщо в кишечнику є дефіцит цих бактерій, то дуже швидко розвивається дисбактеріоз.
  Кишкові бактерії корисні для синтезу різних груп вітамінів, фолієвої та нікотинової кислоти. Не можна недооцінювати їх роль для здоров’я. Наприклад, фолієва кислота необхідна для виробництва червоних кров’яних тілець і підтримки нормального рівня гемоглобіну.
    Ентерококи заселяють кишечник людини відразу після народження. Вони допомагають засвоюватися сахарозі. Мешкаючи в основному у тонкому кишечнику, вони, як і інші корисні непатогенні бактерії забезпечують захист від надмірного розмноження шкідливих елементів. У той же час, ентерококи відносяться в умовно безпечним бактеріям. Якщо вони починають перевищувати допустимі норми, розвиваються різні бактеріальні захворювання. Список хвороб дуже великий. Починаючи від кишкових інфекцій, закінчуючи менінгококової.

               

2 коментарі: